Závody do vrchu v Prachaticích ovládli Nevěřil a Komárek

Závody do vrchu ovládli Nevěřil a Komárek

Pošumavský auto moto klub Klatovy:

Víkendové závody automobilů do vrchu byly velkým svátkem motoristického sportu, při kterém jejich účastníci prokázali svou odvahu, ale i kvalitní jezdecké umění. Závody se obešly bez zranění, po oba dny kralovali jezdci s prototypy Norma M20FC. V sobotu byl nejrychlejší Dušan Nevěřil, v neděli David Komárek, který si tak zajistil další titul mistra republiky.  

Přes sto třicet jezdců se představilo při víkendovém Závodu automobilů do vrchu Prachatice – Libínské Sedlo 2017. Byly to vlastně závody dva, neboť sobotní i nedělní klání se hodnotilo zvlášť, a tak šlo o každou setinku vteřiny. Na tradiční rychlé trati opět ti nejrychlejší jezdci z mistrovství republiky dosahovali rychlostí přes 200 km/h, šanci ale dostali i amatérští jezdci, kteří měli v rámci vložených pohárových závodů možnost vyzkoušet si závodění také se svými slabšími vozy.

Zejména sobotní program byl hodně dlouhý, široké startovní pole při něm absolvovalo dvě tréninkové jízdy a pak i dvě jízdy závodní. Závodníci se snažili ze svých vozů vymačkat skutečné maximum, což mělo za následek také několik technických závad i karambolů, které několikrát klání pozdržely. Vůbec nejrychlejším jezdcem sobotního závodu se stal Dušan Nevěřil se svým prototypem  Norma M20FC, který zaznamenal součet časů obou závodních jízd 3:16,69, druhou příčku obsadil Jiří Špalek a třetí dojel Libor Neckář.

Nedělní závod poznamenalo především počasí, když již při tréninku byla trať po nočním dešti mokrá. Taktéž před druhou závodní jízdou zapršelo a trať se znovu zpomalila. Vítězný David Komárek si tak (i přes rekordní první jízdu s časem 1:34,65) se svým vozem Norma M20FC Komvet Evo zapsal výsledný čas „pouze“ 3:26,21. Přesto ale jezdec z Vysočiny druhého Nevěřila udolal o tři vteřiny, třetí Špalek byl ještě pomalejší. Komárek si spravil chuť po sobotním závodě, kdy jej zklamala technika, vítězstvím navíc v předstihu obhájil titul Mistra České republiky v závodech automobilů do vrchu. Pořadatele z PAMK Klatovy však zejména potěšilo, že jejich bezpečnostní opatření byla účinná a veškeré nehody se obešly bez zranění jezdců i diváků, kterých se sešlo u trati požehnané množství.

 

Karel Špaček, tiskové středisko

Partneři:
.......................................................

 

Město Klatovy

   Plzeňský kraj

  

Eurovia

správa a údržba silnic Plzeňského kraje

             MĚSTO PRACHATICE

Mediální partneři:

......................................................

 

 

Spolupracující obce:

.......................................................

    Město Klatovy

            MĚSTO PRACHATICE

 Janovice nad Úhlavou

Bolešiny

Černíkov

Dolany

Kdyně

Strašice

Strašín

Volenice